Spoločné chvíle nad knihou

V hruštičkovej triede je plno kníh, pozrieme si niekoľko z nich. Popremýšľame chvíľočku, zahráme a nakreslíme si rozprávočku.

Malí recitátori

Na Vsetínskej detičky prednášajú básničky. Jazýčky ich poslúchajú, keď básničky recitujú. Dňa : 28. 03. 2019 sa uskutočnil II. ročník v prednese poézie a prózy: Vsetínskej veršíky.

Rozprávkové popoludnie u banánikov

Kde bolo tam bolo… Za siedmimi horami… Deti z bananikovej triedy sa vybrali do rozprávkového sveta a s  radosťou počúvali rozprávky, ktoré im prišla prečítať babička.

Kniha naša kamarátka

Návšteva kníhkupectva a knižnice nebola pre deti novinkou. So záujmom počúvali príbeh o knihách a reagovali na otázky. Deti z triedy Maliniek a Hrozienok sa zahrali na malých ilustrátorov a…

Poplatky v MŠ

Príspevok v MŠ (školné):

Dieťa od troch rokov – 13 € mesačne.
Dieťa do troch rokov – 40 € mesačne.

Príspevok v MŠ sa  neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
  2. ak zákonný zástupca/rodič dieťaťa predloží riaditeľke MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
  3. ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
  2. ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca/rodič pomernú časť určeného príspevku.

Príspevok v MŠ (školné) v čase letných prázdnin:

Od 1.6.2018 zmena VZN č.47 zo dňa 18.9.2008 v znení doplnkov:

Za pobyt dieťaťa v materskej škole prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov
materskej školy mesačne na jedno dieťa sumou:

c) v čase hlavných prázdnin 40 €

Do 31.5.2018 boli poplatky:

Dieťa od troch rokov – 30 € mesačne.
Dieťa do troch rokov – 40 € mesačne.

Príspevok na stravovanie dieťaťa:

Celodenná strava: vo výške stravného limitu – 1,33 €

z toho :