Deň úsmevu

V triede Čučoriedok sme oslávili „Deň úsmevu nielen ozajstným úsmevom ale aj pekným výtvarným výtvorom.

Maľovala pani jeseň

Maľovala pani jeseň farbičkami listy, jeden hnedý,  druhy žltý,  tretí zostal čistý. Tieto listy deti z hruštičkovej triedy využili na rôzne hry a tvorenie  LAND ART.

Ježkov domček

Deti z triedy „Čučoriedok“ sa veľmi tešili, že hrabaním listov pripravili domček pre „Ježka Bežka“. Precvičovali sme si prácu s náradím a spolupracovali v skupinkách.

Babičke a dedkovi

Mesiac úcty k starším je časom, kedy si možno viac ako inokedy uvedomujeme, že aj my raz budeme starší. Nuž teda skúsme uvažovať nad touto pravdou, že: “ Aký veľký…

Poplatky v MŠ

Poplatky v čase pandémie

Dňa 3. apríla 2020 sa uskutočnilo krízové zasadnutie primátora mesta Stará Ľubovňa s riaditeľmi škôl.  Na základe ich rozhodnutia oznamujeme rodičom, že od 01. apríla sa poplatok za materskú školu – školné platiť nebude! Preplatky, resp. nedoplatky za obdobie február až marec 2020 sa budú riešiť individuálne.

Príspevok v MŠ (školné):

Dieťa od troch rokov – 13 € mesačne.
Dieťa do troch rokov – 40 € mesačne.

Príspevok v MŠ sa  neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
  2. ak zákonný zástupca/rodič dieťaťa predloží riaditeľke MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
  3. ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
  2. ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca/rodič pomernú časť určeného príspevku.

Príspevok v MŠ (školné) v čase letných prázdnin:

Od 1.6.2018 zmena VZN č.47 zo dňa 18.9.2008 v znení doplnkov:

Za pobyt dieťaťa v materskej škole prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov
materskej školy mesačne na jedno dieťa sumou:

c) v čase hlavných prázdnin 40 €

Do 31.5.2018 boli poplatky:

Dieťa od troch rokov – 30 € mesačne.
Dieťa do troch rokov – 40 € mesačne.

Príspevok na stravovanie dieťaťa:

Od 1.9.2019 celodenná strava: vo výške stravného limitu – 1,66 €

z toho :

desiata:     0,36 + 0,03     spolu   0,39 €
obed:        0,85 + 0,15     spolu   1,00 €
olovrant:  0,24 + 0,03     spolu   0,27 €

Predškoláci štát prispieva 1,20 €, rodič hradí 0,46 €.

Do 31.8.2019 celodenná strava: vo výške stravného limitu – 1,33 €

z toho :