Farebný týždeň u Jahôdok

Papier je bielučký, farebné sú farbičky. Žltou kreslím hrušku, modrou zas slivku. Červené sú jabĺčka, zelená je trávička .

Návšteva Ľubovnianskej knižnice

Ďakujeme pracovníkom Ľubovnianskej knižnice za príjemne strávené dopoludnie a pekné divadielko s názvom: „Rozprávka o dopravných značkách“.

Darujte nám 2% z dane

My, ovocníčkovia maličkí,
oslovujeme ockov a mamičky,
2% z daní na náš účet prispieť môžte,
prosíme pekne, pomôžte!!!

Ďakujeme…

Milí priatelia ovocníčkov, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole a darujte nám 2% zo svojich daní poukázaním nášmu RZ pri Materskej škole Vsetínska.

Finančné prostriedky budú použité na:

• financovanie školských a mimoškolských aktivít detí našej školy
  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy

Postup krokov na poukázanie 2%

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

• Do 17.2.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  • Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti.pdf
  • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  • Stiahnite si a vyplňte Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby údaje o prijímateľovi sú už vyplnené/. Tlačivo Vyhlásenie – (viď príloha) doplniť údajmi z potvrdenia od zamestnávateľa.
  • Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo ak spadáte pod daňový úrad v Starej Ľubovni, prineste tieto tlačivá nám a my ich odnesieme za Vás.

Podávate si daňové priznanie sami?

• Riadne vyplňte daňové priznanie.
  • Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  • V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov: Slovenská rada rodičovských združení RZ pri Materskej škole

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Vsetínska 1657/36, 06401 Stará Ľubovňa

Právna forma: občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID): 173196171299

Všetky potrebné tlačivá si môžete stiahnuť na našej web. stránke dostali ste ich aj od triednych učiteliek kliknutím na príslušný názov tlačiva, ktoré si môžete vypísať, stiahnuť a vytlačiť.

Všetkým Vám za Vašu ochotu vopred ďakujeme!!!
Ak niekto z Vášho okolia necháva 2% z daní štátu, skúste ho osloviť v našom mene.
ĎAKUJEME!!!

Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti