Farebný týždeň u Jahôdok

Papier je bielučký, farebné sú farbičky. Žltou kreslím hrušku, modrou zas slivku. Červené sú jabĺčka, zelená je trávička .

Návšteva Ľubovnianskej knižnice

Ďakujeme pracovníkom Ľubovnianskej knižnice za príjemne strávené dopoludnie a pekné divadielko s názvom: „Rozprávka o dopravných značkách“.

Naša škôlka

Teším sa, že ste si otvorili stránku našich „Zvedavých ovocníčkov“ a veríme, že na nej nájdete veľa užitočných informácií o ich aktivitách, podujatiach a plánoch.

Materská škola na Vsetínskej ulici je 6–triedna materská škola, ktorej súčasťou sú aj 3 elokované triedy na Komenského ulici. Materská škola je situovaná v tichom prírodnom prostredí ďaleko od hluku a rušnej komunikácie. Našu materskú školu spolu navštevuje 209 detí vo veku od 2 – 6 rokov. O ich pohodu a spokojnosť sa stará 20 plne kvalifikovaných pedagógov a 14 prevádzkových zamestnancov.

V školskom roku 2013/2014 sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia materskej školy na Vsetínskej ul. – zateplenie fasády, výmena okien, sedlová strecha, rekonštrukcia sociálnych zariadení pre deti a vybudovanie troch sociálnych zariadení pre dospelých. V lete 2017 sa vyasfaltovali chodníky v na školskom dvore a zrekonštruovali dve terasy.

Najvyšším kurikulárnym dokumentom našej materskej školy bol od septembra 2010 Školský vzdelávací program „Zvedaví ovocníčkovia“, ktorý bol nahradený v náväznosti na legislatívne zmeny, novým Školským vzdelávacím programom od septembra 2016. Názov vzdelávacieho programu ostal nezmenený „Zvedaví ovocníčkovia“.