Spoločné chvíle nad knihou

V hruštičkovej triede je plno kníh, pozrieme si niekoľko z nich. Popremýšľame chvíľočku, zahráme a nakreslíme si rozprávočku.

Malí recitátori

Na Vsetínskej detičky prednášajú básničky. Jazýčky ich poslúchajú, keď básničky recitujú. Dňa : 28. 03. 2019 sa uskutočnil II. ročník v prednese poézie a prózy: Vsetínskej veršíky.

Rozprávkové popoludnie u banánikov

Kde bolo tam bolo… Za siedmimi horami… Deti z bananikovej triedy sa vybrali do rozprávkového sveta a s  radosťou počúvali rozprávky, ktoré im prišla prečítať babička.

Kniha naša kamarátka

Návšteva kníhkupectva a knižnice nebola pre deti novinkou. So záujmom počúvali príbeh o knihách a reagovali na otázky. Deti z triedy Maliniek a Hrozienok sa zahrali na malých ilustrátorov a…

Naša škôlka

Teším sa, že ste si otvorili stránku našich „Zvedavých ovocníčkov“ a veríme, že na nej nájdete veľa užitočných informácií o ich aktivitách, podujatiach a plánoch.

Materská škola na Vsetínskej ulici je 6–triedna materská škola, ktorej súčasťou sú aj 3 elokované triedy na Komenského ulici. Materská škola je situovaná v tichom prírodnom prostredí ďaleko od hluku a rušnej komunikácie. Našu materskú školu spolu navštevuje 209 detí vo veku od 2 – 6 rokov. O ich pohodu a spokojnosť sa stará 20 plne kvalifikovaných pedagógov a 14 prevádzkových zamestnancov.

V školskom roku 2013/2014 sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia materskej školy na Vsetínskej ul. – zateplenie fasády, výmena okien, sedlová strecha, rekonštrukcia sociálnych zariadení pre deti a vybudovanie troch sociálnych zariadení pre dospelých. V lete 2017 sa vyasfaltovali chodníky v na školskom dvore a zrekonštruovali dve terasy.

Najvyšším kurikulárnym dokumentom našej materskej školy bol od septembra 2010 Školský vzdelávací program „Zvedaví ovocníčkovia“, ktorý bol nahradený v náväznosti na legislatívne zmeny, novým Školským vzdelávacím programom od septembra 2016. Názov vzdelávacieho programu ostal nezmenený „Zvedaví ovocníčkovia“.