Zdravie na tanieri

Deti z triedy Maliniek ochutnávali ovocie a zeleninu, vedeli sme opísať ich chuť aj prospech pre naše zdravie.

Dopravné ihrisko

Pozor Teo, pozor Katka, teraz príde križovatka. Ulica to nie je dvor, cestu stráži semafor. Na červenú zastaviť sa, oranžová pripraviť sa, zelená je môžeš ísť.

Ujo Ľubo „Snehuliak Tomáš“

Veľmi radi sme u nás privítali nášho kamaráta „Uja Ľuba“ s novou rozprávkou „O Snehuliakovi Tomášovi,“ ktorý nás priviedol na severný pól k Mikulášovi.

4. november – Deň materských škôl

Naša škôlka má svoj deň, dnes spievame iba preň. Tancuj, spievaj, uč sa, hraj sa, tento deň sláv, zabávaj sa. Deti kričia: „Veď to bol super Deň materských škôl!“

Deň materských škôl

Na základe iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu /SV OMEP/ vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Tento významný deň nielen pre materské školy, ale aj pre náš štát, sa každoročne organizuje 4. novembra. Práve 4. novembra 1829 grófka Mária Terézia Brunswicková otvorila na Slovensku prvú detskú opatrovňu.
Aj v našej Materskej škole sme oslávili tento deň, pri príležitosti osláv Dňa materských škôl spevom, tancom a sprievodom ako aj vysadením narodeninového stromčeka pre našu materskú školu ako symbolu a významu potreby stromov pre život človeka a starostlivosti o prírodu.