Materska škola Vsetínska

Zvedaví ovocníčkovia

Najnovšie príspevky

Zdravie na tanieri

Deti z triedy Maliniek ochutnávali ovocie a zeleninu, vedeli sme opísať ich chuť aj prospech pre naše zdravie.

Dopravné ihrisko

Pozor Teo, pozor Katka, teraz príde križovatka. Ulica to nie je dvor, cestu stráži semafor. Na červenú zastaviť sa, oranžová pripraviť sa, zelená je môžeš ísť.

Ujo Ľubo „Snehuliak Tomáš“

Veľmi radi sme u nás privítali nášho kamaráta „Uja Ľuba“ s novou rozprávkou „O Snehuliakovi Tomášovi,“ ktorý nás priviedol na severný pól k Mikulášovi.

4. november – Deň materských škôl

Naša škôlka má svoj deň, dnes spievame iba preň. Tancuj, spievaj, uč sa, hraj sa, tento deň sláv, zabávaj sa. Deti kričia: „Veď to bol super Deň materských škôl!“

Zobraziť všetky aktuality

Beh za zdravé srdce

Pravidelne behajúci ľudia sú veľmi často predstavovaní ako príklad pevného zdravia. Športujúce srdce je pozoruhodný sval, ktorý máva veľa anatomických a funkčných nezvyčajností. Tie sú nezriedka upozornením alebo varovaním (srdce je väčšie, rozšírené, bije pomalšie a často nepravidelne a pod.) Učebnicovú“ predstavu spĺňa jedinec zaťažovaný pravidelne vyšším objemom a intenzitou vytrvalostnej fyzickej práce v trvaní aspoň 40 minút denne. Preto sme sa i v našej škôlke sa zapojili do aktivity-behu za zdravé srdiečko s cieľom podporovať zdravý životný štýl a viesť deti k aktívnej pohybovej aktivite so zámerom byť zdravý, vitálny a v kondícii.